10 grudnia, 2023

Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu?

Powszechnie wiadomo, że mrówki są przyciągane i zamieszkują w domach na ogół z powodu jedzenia, które zostawiamy, ale są też inne czynniki. Zazwyczaj mrówki szukają miejsca na założenie swojej kolonii, dlatego znajdziesz je przychodzące do Twojej kuchni i innych miejsc, w których przechowywana jest żywność. Musisz odciąć je u źródła, jeśli chcesz skutecznie pozbyć się ich ze swojego domu.

 

Polecam, abyś najpierw sprawdził wszelkie nieszczelne rury lub krany w swoim domu, ponieważ mogą one być świetnym źródłem wody dla mrówek. Co więcej, jeśli nie naprawisz przecieku lub problemu z rurą, będą one do niej wracać w kółko. Inną rzeczą do sprawdzenia są wszelkie pęknięcia lub dziury w fundamencie – mrówki uwielbiają robić swoje domy w pobliżu źródeł wody, więc mogą być świetnym miejscem dla nich, aby przejść.

 

Jeśli żadna z nich nie wydaje się prawdopodobnym winowajcą, to spróbuj użyć jakiejś trucizny mrówek w proszku – nie jest to przyjemne, ale jest skuteczne w utrzymywaniu mrówek z dala od domu na dobre. To może być kinder na portfelu niż wynajęcie kogoś innego, aby pozbyć się ich dla Ciebie! Zapraszamy na gardenyard.pl.