2 lipca, 2022

Źródło: pixabay.com/ponce_photography

5 pomysłów na zdrowe przekąski na siłownię

Jeśli jesteś podobny do większości ludzi, możesz się zastanawiać – jaka jest zdrowa przekąska, którą można zabrać na siłownię? Niezależnie od tego, czy jest to batonik proteinowy, pojemnik z orzechami lub mieszanka smakowa, czy też coś zupełnie innego, ważne jest, aby zjeść coś przed treningiem. Oto pięć zdrowych przekąsek, które dodadzą Ci energii i pomogą przetrwać trening. Wejdź na joysy.pl i poznaj inne ciekawe pomysły na przekąski! 

Batony proteinowe

Ćwiczenia siłowe potrafią nieźle zmęczyć.  Batony proteinowe to świetny sposób na szybkie dostarczenie sobie zastrzyku energii i białka. Są też wygodne, ponieważ nie wymagają przechowywania w lodówce, więc możesz je trzymać w torbie na siłownię lub w szafce i jeść podczas treningu.

Smoothie

Jeśli szukasz zdrowych przekąsek na siłownię, może być trudno znaleźć opcje, które są nie tylko dobre dla Ciebie, ale także dobrze smakują. Oto pięć pomysłów na zdrowe przekąski, które dodadzą Ci energii i zapewniają zastrzyk energii, którego potrzebujesz podczas ćwiczeń na siłowni.

Orzechy

Orzechy są doskonałym źródłem białka i zdrowych tłuszczów, które pomagają utrzymać silne mięśnie i sprawny umysł podczas ćwiczeń. Możesz też przygotować mieszankę orzechów z migdałów, orzechów włoskich, nerkowców lub innych orzechów zmieszanych z wiórkami ciemnej czekolady, lub suszonymi owocami, takimi jak żurawina czy rodzynki.

Jogurt

Jogurt to kolejne doskonałe źródło białka i zdrowych tłuszczów, które pomogą utrzymać silne mięśnie i sprawny umysł podczas ćwiczeń na siłowni. Jogurt zawiera również probiotyki, które pomagają utrzymać zdrowy przewód pokarmowy i ułatwiają trawienie po zjedzeniu innych pokarmów, takich jak orzechy czy batoniki granola.

Owoce

Owoce to kolejne doskonałe źródło naturalnych cukrów, które dostarczają mięśniom szybkiej energii, nie powodując skoku insuliny, jak ma to miejsce w przypadku niektórych przetworzonych węglowodanów, które sprawiają, że po ich spożyciu czujemy się zmęczeni.