2 lipca, 2022

Transport konstrukcji

Konstrukcje stalowe to obecnie potrzebne składniki hal produkcyjnych, magazynowych, przestrzeni komercyjnych natomiast choćby słupów wysokiego napięcia wielu pozostałych. Dość lekkie, proste w montażu, pozwolą wygospodarować czas oraz kapitały, których wymagałoby budowa hali produkcyjnej lub magazynowej klasycznymi formami. Takie oczywiście formy zawsze należy odpowiednio przetransportować. Zatem, musimy wiedzieć jak właściwie powinien się odbywać profesjonalny transport konstrukcji.

Transport konstrukcji stalowych

Transport konstrukcji odbywa się przeważnie przewozem samochodowym z zastosowaniem tradycyjnych naczep rodzaju plandeka, firana czy platformami. Załadunek i wyładunek konstrukcji odbywa się przy pomocy dźwigu czy suwnicy. Za pewny transport konstrukcji odpowiada firma transportowa. Słupy stalowe przekazują obarczenia hali na grunty. W halach o ogromnej rozpiętości budowę podstawową tworzą konstrukcje blachownicowe, jakie składają się ze zbieżnych słupów oraz dźwigarów o zmiennej wielkości.

Planuj transport już na poziomie przetargowym

Prócz planowania oraz przygotowywania do produkcji należałoby od razu myśleć również o przewozie. Standardem w logistyce ponadgabarytowej – zwłaszcza dla rynku infrastruktury – jest doradztwo oraz dokładna współpraca z wytwórcą już na poziomie planistycznym. Zaangażowanie specjalistów od przewozu już na poziomie przetargowym umożliwia uwzględnić potencjalny podział konstrukcji jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Natomiast to znaczy, iż przyszły mechanizm komunikacyjny zostanie zoptymalizowany.