29 maja, 2022

Rekuperacja gdańsk

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperatorem, popularnie rekuperacja Gdańsk, wymusza mechanizm zmiany powietrza w miejscach. Mechanizm uciekania z zewnątrz oraz wyciągania/wywiewania powietrza na zewnątrz domu jest jednocześnie, w sposób monitorowany, otrzymując przy tymże dużą części energii termicznej. Wymianą ciepła zajmuje się serce systemu rekuperacji – rekuperator.

Filtrowanie powietrza dzięki rekuperatorowi

Rekuperacja Gdańsk powoduje, iż kiedy powietrze dochodzi do centrali wentylacyjnej, jest wyczyszczone z prawie wszelkich kurzów oraz części chodzących w powietrzu. To zasługa wymienialnych filtrów klasy F, poprzez jakie przechodzi powietrze. Ich pracę wspierają sensory wilgoci powietrza oraz ciśnienia. Gwarantują one określoną kontrolę warunków będących wewnątrz domu. Dzięki rekuperatorowi z filtrami oraz sensorami będziesz cieszyć się czystym wnętrzem zabranym aromatów, alergenów oraz pozostałych niekorzystnych treści, jakie w trakcie oddziaływania wentylacji naturalnej dostałyby się do mieszkania oraz osadziły na meblach, ścianach oraz ziemi.

Na czym polega montaż rekuperacji

Montaż rekuperacji polega na przyłączeniu rekuperatora i na rozprowadzeniu przewodów wentylacyjnych w nieznanych miejscach w domu. Sposób oraz trasa prowadzenia instalacji zależy od jej typu: od klasycznych przewodów stalowych o wielkich średnicach do innowacyjnych kabli polietylenowych, jakie można rozprowadzić np. w wylewce posadzki, lub w suficie. Niezwykle zagęszczona siatka przewodów przeważnie umieszczona jest na poddaszu nieużytkowym, skąd idzie na mniejsze kondygnacje budynku.