2 lipca, 2022

Ochronne folie do telefonów – po co ich używać?

W czasach gdy telefony komórkowe są coraz droższe, ale też mają coraz więcej ciekawych i wartościowych opcji, bardzo dużą uwagę przykładamy do tego, żeby zbyt szybko nie uległy one uszkodzeniu. Nowoczesne smartfony mają dość delikatne ekrany, a ponieważ są one duże, to istnieje ryzyko szybkiego ich stłuczenia, zarysowania czy zetknięcia się ich z substancjami, które zwyczajnie mogą im zaszkodzić. Folie do telefonów stworzono właśnie po to, by w przypadku drogich modeli smartfonów, albo po prostu sytuacji, w których nie możemy sobie pozwolić na ciągłą wymianę jednego sprzętu na drugi, można je było dodatkowo zabezpieczyć.

Nowoczesne folie do telefonów https://sklep.myscreenprotector.com/inne zaprojektowano i wyprodukowano tak, by stanowiły dodatkową amortyzację dla sprzętu i chroniły ekran po pierwsze przed rozbiciem, a po drugie przed zarysowaniem. Wciąż wiele osób, mimo rosnących rozmiarów smartfonów, nosi je np. w kieszeni spodni, a to miejsce, w którym ekran narażony jest na szczególne niebezpieczeństwa. Założenie na niego folii może wielokrotnie zmniejszyć ryzyko tego, że coś mu się stanie. Dodatkowo folia sprawia, że na ekranie nie zbierają sią zanieczyszczenia i znacznie łatwiej jest przetrzeć samą folię np. z odcisków palców, niż czyścić z nich goły ekran.

Folie do telefonów są dostępne w różnych typach i rodzajach. Popularnością cieszą się wytrzymałe folie poliwęglanowe, hydrożelowe, hybrydowe, ale i folie wykonane ze specjalnych tworzyw termoplastycznych (TPU). Poza foliami do dyspozycji mamy również tzw. szkła na telefon (hartowane oraz w płynie).