27 lipca, 2021

Jak wybrać najlepsze nosidełko turystyczne?

Zanim kupimy nosidełko turystyczne sprawdźmy, czy nasze dziecko się w nim oby na pewno dobrze czuje oraz czy jest dopasowane. Spróbujmy od razu przymierzyć w sklepie, u znajomych czy też w wypożyczalni. Warto, aby w nosidełku nasze dziecko spędziło nieco więcej czasu, a nie tylko chwilkę. Musi mieć szansę przyzwyczajenia się do niego. Mamy dwie możliwości – albo je polubi, albo też nie.

Pamiętajmy o tym, że ma być zarówno wygodne dla dziecka, jak i także dla osoby noszącej. Dlatego też nosidełko turystyczne musi mieć obowiązkowo regulowany, wygodny pas biodrowy. Do tego szerokie szelki, które się nie wrzynają w barki, a do tego dosyć szeroki i również wygodny pas piersiowy. Dzięki temu ostatniemu możemy zachować pozycję stabilną nosidła. Nosidełko turystyczne z dzieckiem niestety sporo waży. Byłoby dobrze, aby poduszki pod pasami i szelkami nie były zbyt twarde. Stelaż z kolei powinien nam umożliwić postawienie nosidła. Wówczas łatwiej się do niego wkłada dziecko.

Wygodne nosidło pozwoli nam do niego schować wszelkie niezbędne rzeczy dla maluszka. Najczęściej będziemy do niego pakować pieluszki, chusteczki nawilżane, wodę, jedzenie, drobiazgi jak książeczki i zabawki oraz oczywiście ubrania na zmianę. Warto, aby w nosidle mogliśmy regulować siedzisko dziecka. Najważniejsze jest regulowane siedzisko w pionie. Wynika to z tego, że nasze dziecko przecież rośnie. Z kolei w poziomie nie zawsze jest tak samo ubrane. Zimą na przykład czy też w porze jesiennej nasze dziecko będzie potrzebować nieco więcej przestrzeni.