24 września, 2021

Czy wiesz jakie korzyści daje ozonowanie naszego mieszkania?

Ozon jest tak naprawdę trójatomową odmianą tlenu. W naturalnym środowisku możemy go znaleźć w warstwach górnych atmosfery. Tworzy się dzięki samemu promieniowaniu UV. Z kolei w warstwach dolnych dzięki elektrycznym wyładowaniom. Jest to gaz o pięćdziesiąt procent lepiej rozpuszczalny w wodzie od tlenu dwuatomowego. Wyróżnia się on dosyć przenikliwym zapachem. Ozon jest niesamowicie silnym utleniaczem. Decyduje on o jego dezynfekujących właściwościach. Ozonowanie jest procesem ekologicznym dezynfekcji. Przebiega niesamowicie szybko. Bakteriobójcze działanie ozonu jest około pięćdziesięciu razy bardziej skuteczne i około trzech tysięcy razy szybsze niż samo działanie chloru.

Dzięki ozonowaniu uzyskamy naprawdę bardzo wiele korzyści. Pierwsza kwestia to zlikwidowanie pleśni oraz grzybów. Kolejna sprawa to usuwanie roztocza domowego kurzu, wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów oraz usunięcie zapachów po pożarze.

Ozonowanie mieszkania pozwoli nam także na zlikwidowanie zapachów po remoncie, uzyskanie zdezynfekowanego pomieszczenia, wyeliminowanie wirusów oraz bakterii czy też pozostają skutecznie zlikwidowane różnego rodzaju insekty.

Jeśli chodzi o ozonowanie mieszkania, to podczas tego procesu nikt w danym pomieszczeniu nie może przebywać. Chodzi nam oczywiście o te połączenia, w którym aktualnie pracuje ozonator. Ozon bardzo szybko się rozkłada na poszczególne molekuły o2. Samo stężenie ozonu zmniejsza się w przeciągu dwudziestu minut dwukrotnie i to bez wietrzenia. Musimy mieć świadomość wszystkich tych właśnie kwestii.