24 września, 2022

Czy gry na konsoli są jeszcze popularne?

Gry konsolowe są nadal popularne, ale to, co czyni je mniej atrakcyjnymi dla ludzi, ma wiele wspólnego ze zmieniającymi się modelami biznesowymi branży gier. Gry konsolowe są już od dawna, od lat 70-tych, ale od tego czasu zmieniły się diametralnie. 

Kiedy konsole po raz pierwszy zaczęły pojawiać się w domach, nie było wypożyczalni gier, nie było zakupów gier i nie było połączeń internetowych. Jedynym sposobem na zagranie w grę na konsoli był jej zakup. To również sprawiło atrakcyjność dla graczy, którzy nie chcą grać w gry z drugiej ręki: nie było sposobu, aby to zrobić.

Dziś jednak gry na konsolę nadal są popularne – i nadal kupuje się je raczej niż wypożycza – ale ich popularność zmalała, ponieważ zmieniły się modele biznesowe. Powszechne przyjęcie internetu sprawiło, że firmy takie jak Microsoft i Sony zaczęły promować swoje systemy jako centra rozrywki, a nie tylko maszyny do grania, co sprawiło, że firmy te zaczęły dostarczać na swoje systemy więcej oprogramowania i usług niezwiązanych z grami – aplikacje do strumieniowania mediów, takie jak Netflix i Hulu Plus, aplikacje społecznościowe, takie jak Facebook. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/ .