2 lipca, 2022

Regeneracja chłodnicy we Wrocławiu

Źródło: https://japantech.pl/

Dlaczego regeneracja chłodnicy jest ważna?

 

Regeneracja chłodnicy należy do usług realizowanych w szczególnych przypadkach, również we Wrocławiu. Wymienniki ciepła narażone są na liczne uszkodzenia, które w najgorszej sytuacji mogą całkowicie uniemożliwić pracę jednostki napędowej. Chłodnie ulegają zarówno awariom, jak i zużyciu. Na wrażliwość tej części wpływa materiał, z którego jest wytwarzana, a także specyficzne umiejscowienie w komorze silnika. Nawet niewielka stłuczka może doprowadzić do uszkodzenia chłodnicy.

Efektu braku chłodzenia jednostki napędowej

 

Uszkodzenie układu chłodzenia w większości przypadków uniemożliwiają jazdę samochodem. Jednostka napędowa pozbawiona chłodzenia przegrzewa się bardzo szybko, dlatego konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki. Wybór konkretnego wariantu zależy w dużym stopniu od przyczyny zużycia, a tym samym realnych możliwości przywrócenia elementu do pełnej sprawności. Nie bez znaczenia pozostają koszty, które ponieść musi właściciel pojazdu. Nierzadko podjęcie naprawy nie jest już opłacalne, a lepszym rozwiązaniem okazuje się wymiana chłodnicy.

Zalecenia do regeneracji lub wymiany

 

Wymiana chłodnicy na nową ma swoje uzasadnienie w specyficznych sytuacjach. Jeżeli przyczyną uszkodzeń jest nieduży defekt w kanale rdzenia, próby jej zasklepienia mają sens jedynie w przypadku stosunkowo nowych części. Naprawa mocno zużytej chłodnicy przeważnie okazuje się bezcelowa, ponieważ wyeksploatowany element jest bardziej narażony na kolejne uszkodzenia. Regeneracja sprawdza się natomiast w sytuacji, gdy zepsuciu nie uległ miedziany lub plastikowy zbiornik. Usługa ta polecana jest zwłaszcza w przypadku samochodów ciężarowych.