19 czerwca, 2021

Pompy ciepła i ich budowa

Poszukując wygodnego oraz taniego w obsłudze grzania jeszcze powszechniej zastanawiamy się nad wykorzystaniem pompy ciepła Gdynia. Przede wszystkim liczymy na to iż pompa ciepła zagwarantuje małe wydatki ogrzewania oraz będzie działać bezawaryjnie poprzez kilkadziesiąt lat. Jest to w całości zrozumiałe, bowiem wartości standardowych paliw błyskawicznie się zmieniają. Z roku na rok są jeszcze większe oraz ciężko przewidzieć jaka będzie sytuacja w perspektywie najbliższych lat. Dwie trzecie wydatków utrzymania domu połączone są z jego ogrzewaniem. Wykorzystując niedrogie w obsłudze źródło ciepła, takie jak pompy ciepła Gdynia, możemy zagwarantować sobie małe wydatki jego ogrzewania poprzez choćby 50 lat.

Pompa ciepła – co to jest?

To system grzejny umożliwiający na podgrzanie domu oraz wody, natomiast też na skuteczne schładzanie domu latem. Większość energii, pompy ciepła uzyskują ze źródeł odnawialnych oraz wykorzystują ją w skuteczny sposób. Przeanalizowana oraz rozwijana od przeszło 100 lat budowa pompy ciepła powoduje, iż system działa bezawaryjnie choćby przy ujemnych temperaturach. Na rynku jest dostępnych parę typów pomp ciepła, jakie wykorzystują energię z terenu, wody czy powietrza.

Reguła funkcjonowania pompy ciepła

Jak to możliwe, iż pompa ciepła daje do instalacji grzejnej ciepłą wodę czy nawiewa do mieszkań ciepłe powietrze, jeżeli jej źródłem ciepła są woda, grunt czy powietrze o temperaturze nieco większej od 0°C? Dla wielu osób nie jest oczywiste, iż ciepło można dostać od zimnej wody, lodu lub zimnego powietrza. Należałoby wiedzieć, iż w jakiejkolwiek materii o temperaturze większej od zera absolutnego (0 w skali Kelwina, więc mniej więcej -273oC) jest energia, jaką można uzyskać w formie ciepła.