16 lipca, 2024

Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa

Pompa zanurzeniowo ciśnieniowa jest urządzeniem służącym do pompowania wody z gruntu, studni wodociągowych i studni. Kupując taką pompę, powinniśmy wziąć pod uwagę ilość wody, którą musimy przepompować. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że pompa głębinowa może mieć postać silnika wysokoprężnego lub elektrycznego, w zależności od tego, z jakiego źródła energii korzystamy podczas pompowania wody.

Częściej spotykane są pompy ciśnieniowe z silnikiem elektrycznym, ale są one zazwyczaj niewielkie i mogą być stosowane tylko do pompowania wody ze studni o niewielkim nachyleniu. Jeśli mamy dużą ilość wody do wypompowania z dna lub ze studni o nachyleniu, lepiej jest zastosować silniki wysokoprężne jako pompy głębinowe, które mają większą moc i mogą być wykorzystywane do różnych celów.

Pompy zanurzeniowo ciśnieniowe mogą być pompami płytkimi lub głębinowymi, które różnią się tym, co oznacza jak głęboko mogą być zanurzone.

Pompy zatapialne przeznaczone są do pompowania wody z gruntu, studni lub innych źródeł wody. Pompy te umieszcza się w otworze lub zagłębieniu tak, aby dolna część pompy była całkowicie zanurzona w wodzie. Pompy głębinowe mogą być obsługiwane ręcznie lub mogą być wyposażone w silnik elektryczny. Głównym zastosowaniem pomp zatapialnych jest pompowanie wody ze studni, a także czyszczenie i nawadnianie.

Główną cechą każdej pompy zatapialnej jest jej zdolność do pracy w wodzie, co oznacza, że może być zainstalowana w studni lub hydroforze. Ciśnienie, przy którym pracuje pompa zanurzeniowo ciśnieniowa jest znacznie niższe niż to, przy którym pracują inne pompy. Charakteryzują się również wysoką sprawnością i niezawodnością. Ich zaletą jest to, że nie muszą być instalowane powyżej poziomu wody, dzięki czemu są bardzo proste i łatwe w obsłudze.