19 czerwca, 2021

Okulary przeciwsłoneczne męskie sportowe

Źródło: https://www.o-shop.com/

Na co zwrócić uwagę, wybierając okulary przeciwsłoneczne męskie sportowe?

Okulary przeciwsłoneczne męskie sportowe na pewno muszą być wytrzymałe. Są one przeznaczone dla osób bardzo aktywnych, więc siłą rzeczy są bardziej narażone na ewentualne uszkodzenia. Ważne są zatem trwałe materiały, które jednocześnie nie będą zbyt ciężkie. Oczywiście w kontekście samych szkieł istotne jest to, żeby należycie zabezpieczały one oczy przed oddziaływaniem promieniowania. Tego typu akcesoria mają nieco zmieniony kształt, który ma gwarantować dobre przyleganie do twarzy. Wybierając model dla siebie, musisz wybrać taki rozmiar, który nie będzie uciskał, ale nie może się też zsuwać z nosa, nawet przy dynamicznym ruchu. Wiele osób zastanawia się także kiedy najlepiej wybrać modele z polaryzacją, a w jakich przypadkach nie jest to konieczne.

Trwałość soczewki i opraw

Ważnym aspektem w kontekście takich modeli są materiały z jakich zostały wykonane okulary. Rzecz jasna u osób aktywnych, a tym bardziej czynnie uprawiających sport, szanse na ewentualne uszkodzenia wzrastają. Może to być związane z upuszczeniem takich akcesoriów czy też kontaktów z drobinkami takimi jak piasek czy drobne kamyki, które unoszą się podczas niektórych rozgrywek sportowych. Jakość opraw i soczewek jest w takim przypadku szczególnie ważna, gdyż słabe jakościowe materiały szybko ulegną w takiej sytuacji zniszczeniu. Z tego względu najlepsi producenci, tacy jak Oakley, korzystają z surowców, które są trwałe, a przy tym możliwie jak najlżejsze. Wtedy nie trzeba się obawiać o wytrzymałość okularów, a jednocześnie są one komfortowe w samym noszeniu.

Filtry UV

Jednym z podstawowych zadań takich akcesoriów jest ochrona oczu. Dobre okulary muszą zatem osłaniać je przed promieniowaniem. W produktach Oakley wykorzystywane są materiały, które pozwalają w 100% filtrować promieniowanie UVA, UVB, UVC, a także szkodliwe dla oczu światło niebieskie. Dobrze, jeżeli chronione są nie tylko same oczy, ale też delikatne fragmenty skóry wokół nich. Oznacza to gwarancję bezpieczeństwa, niezwykle istotną w szczególności dla osób, które przebywają na zewnątrz naprawdę dużo czasu. Tak jest z kolei w przypadku ludzi aktywnych, a tym bardziej uprawiających sport w otwartych przestrzeniach.