27 lipca, 2021

Obróba profili

Proces obróbki aluminium może zależeć od wielu czynników. Jedną z nich jest cięcie ora gięcie. W zależności od elementów konstrukcyjnych możemy dostosować obróbkę. Dziś zajmiemy się profilami. Na początek opowiemy o gięciu i cięciu profili z punktu widzenia fachowca.

Jak wygląda Obróbka profili aluminiowych?

Na potrzeby instalacji podcięcie profili jest najbardziej podstawową czynnością. Ciecie odbywa się przy pomocy obrabiarek sterowanych numerycznie. Dzięki czemu podcinanie rur jest wykonywane, co do milimetra. Frezowanie kątowe pozwala nam na podcinanie rur pod kątem 45 stopni. Poza cięciem obrabiarkami sterowanymi numerycznie jest możliwe cięcie laserowe lub mechaniczne. Różnica pomiędzy obiema technikami polega na niższym zakresie cięcia. Laser pozwala na cięcie materiałów o średnicy 100-150 mm. Laser sprawia, że Obróbka profili jest ograniczona do długości 6500 mm.

Gięcie aluminium

To jedna z opcji na pomieszczenie instalacji. Gdy nie ma możliwości wykonania instalacji w linii prostej. Rury gięte pozwalają na szybkie dopasowanie instalacji do zastanego miejsca. Gięcie rur może odbywa się w przy pomocy giętarki elektrycznej. W zależności od modelu średnica gięcia może wynosić średnio 102 mm. Jako Obróbka profili proces gięcia może obejmować różne punkty gięcia. Dzięki czemu możemy w szybki sposób uzyskać satysfakcjonujący kształt.

Wycinanie otworów

W zależności od zapotrzebowania możemy wykonać otwory. Są one niezbędne do podłączenia instalacji w jedną całość. Wycinanie otworów może odbyć się przy pomocy frezarki sterowanej numerycznie lub w technologii laserowej. Zakres wycięcia może wynosić około 40×20 mm.