25 września, 2022

Nowe technologie w samochodach

Przemysł samochodowy istnieje od dawna, a ponieważ jest tak głęboko zakorzeniony w naszej kulturze i życiu codziennym, nic dziwnego, że każda nowa innowacja wydaje się być zmianą gry. Prawda jest taka, że niektóre z najnowszych technologii to tak naprawdę tylko wariacje na temat już istniejących – i wcale nie muszą zmieniać gry. Oto trzy nowe technologie samochodowe, o których powinieneś wiedzieć i czy naprawdę są warte Twojego czasu.

 

Maksymalne wykorzystanie możliwości systemu GPS w samochodzie

 

Systemy nawigacji GPS przeszły długą drogę od czasu ich powstania. Obecnie systemy te mogą dostarczać jeszcze więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej – jeśli wiesz, jak je w pełni wykorzystać. Na przykład wiele nowych samochodów jest obecnie wyposażonych w systemy nawigacji GPS sterowane głosem, które mogą podawać wskazówki dotyczące zakrętów oraz informacje o miejscu, w którym się znajdujesz i dokąd zmierzasz. Może to być bardzo pomocne, jeśli nie znasz okolicy lub chcesz dowiedzieć się więcej o zabytkach na trasie.

 

Inną nową technologią jest możliwość synchronizacji telefonu z systemem samochodu i używania go jako urządzenia głośnomówiącego podczas jazdy. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj, że każde rozproszenie uwagi podczas jazdy. Dowiedz się więcej na stronie: tuningster.pl