2 lipca, 2022

Nie każdy ma ekierkę w oku, czyli skrzynka uciosowa

Przyrząd do cięcia pod kątem, zwany profesjonalnie skrzynką uciosową, to bardzo przydatny sprzęt dla każdego majsterkowicza. Często bowiem przychodzi człowiekowi ciąć coś pod odpowiednim kątem, a nie każdy ma tak wprawne oko i silną rękę jak profesjonalista. Z korytkiem do cięcia wszelkie prace w dziedzinie stolarki ale również przygodne cięcie czegokolwiek piłą ręczną, zyska nową jakość precyzji.

Wystarczy trzymać się rowków, Panie majsterkowicz!

Sposób działania skrzynki uciosowej jest banalnie prosty. Rynienka o trzech płaszczyznach ma ponacinane na bokach rowki, których układ odpowiada zazwyczaj kątom 45° i 90°. Przyrząd do ciecia pod kątem wystarczy ustawić na płaszczyźnie, następnie umieścić w nim cięty przedmiot. Musi on rzecz jasna odpowiadać rozmiarom korytka do cięcia. Następnym krokiem w użyciu tej pomocy warsztatowej jest wsunięcie piły do prowadnicy z dwóch ,odpowiadających kierunkowi i kątowi cięcia, rowków. Tak ustawione narzędzie tnące będzie poruszało się po ustalonej trajektorii, utrzymując ją przez cały okres swojej pracy. Na rynku jest obecnie dostępnych wiele tego typu narzędzi. Przyrząd do cięcia pod kątem https://www.naj-sklep.pl/ możemy więc dobrać stosownie do rozmiaru, a nawet upodobań w kwestii materiału wykonania. Co prawda zawsze pewnym mankamentem jest również nauczenie się korzystać z tego typu pomocy, nie jest to jednak aż tak trudne.

Przyrząd do cięcia po kątem jest więc łatwo dostępnym, bardzo przydatnym narzędziem dla każdego majsterkowicza. Warto mieć po pod ręką, planując jakiś mniejszy lub większy remont, choćby kładzenie paneli podłogowych. W końcu listwy wypadałoby przyciąć prawidłowo.