23 czerwca, 2024

MaisondeRome

Żródło: https://www.maisonderome.com/

MaisondeRome INTERIOR DESIGN to powstała w 2013 r. firma, w której zajmujemy się przede wszystkim projektowaniem wnętrz oraz mebli. Pierwsze lata działalności w zakresie tworzenia i produkcji mebli pozwoliły nam zweryfikować nie tylko ich estetykę, ale także funkcjonalność. Aktualnie podejmujemy się różnorodnych zleceń bez względu na to, czy są to meble tapicerowane, metalowe czy drewniane. Potrafimy wyprodukować nawet najbardziej fantazyjne wyposażenie, a także zaprojektować wymagające i nietypowe wnętrza.

Historia firmy

Historia MaisondeRome rozpoczęła się tak naprawdę jeszcze przed 2013 rokiem – w trakcie rewitalizacji barokowego założenia pałacowo-parkowego w Staniszowie. W trakcie tego procesu jeździliśmy po świecie, skrupulatnie wyszukując tkaniny, meble, tapety i elementy dekoracyjne do jego wystroju. Kiedy na rynku nie znajdowaliśmy wymarzonych mebli lub ich elementów – produkowaliśmy je sami. Niezwykle pomocne było w tym wszystkim wykształcenie historyczno-artystyczne i wiedza z zakresu projektowania wnętrz. Pierwsze lata oficjalnej działalności naszej firmy upłynęły głównie na projektowaniu i produkowaniu mebli. W miarę upływu czasu, kiedy osiągnęliśmy projektową i technologiczną pewność, coraz bardziej zaczęliśmy interesować się tym, jak gotowa forma może funkcjonować w danym kontekście, przestrzeni domu czy pokoju, a także w dialogu z innymi przedmiotami. Tak zaczęliśmy projektować nie tylko meble, ale również całe wnętrza, czym zajmujemy się do dziś.

Czym się wyróżniamy?

Wnętrza, które do tej pory powstały w naszej pracowni doceniane są za ponadczasowy szyk, elegancję, autentyzm i komfort użytkowania. Nasze projekty są dosyć charakterystyczne i raczej łatwo dają się odróżnić od innych. To właśnie ta subtelna gra pomiędzy kształtami, fakturami i barwami, którą zawsze z radością wprowadzamy do wnętrz, sprawia, że nasze projekty są niepowtarzalne. Najbardziej odpowiednim określeniem naszego stylu jest prawdopodobnie „nowoczesna klasyka”. W naszej firmie dobrze znamy historyczne formy, ale najbardziej kochamy nowoczesność. Uwspółcześniona klasyka to przestrzeń, w której czujemy się zdecydowanie najlepiej. Oryginalność pomysłu, wrażliwość stylistyczna, rzetelna wiedza, otwartość na technologiczne nowości i doświadczenie wizualne pozawalają nam tworzyć przestrzenie, które są funkcjonalnym spełnieniem marzeń naszych Zleceniodawców.

Nasza oferta

W naszej pracowni tworzymy wiele nowoczesnych, choć zarazem nawiązujących do klasyki, mebli. Nasze produkty odznaczają się oryginalnością, a jednocześnie są niezwykle funkcjonalne. W naszej ofercie dostępne są stoliki, stoły, komody, szafy i witryny. Produkujemy również łóżka, krzesła sofy czy fotele. Z gotowych produktów możemy stworzyć aranżacje poszczególnych pomieszczeń lub całych mieszkań czy domów.

Wyróżnikiem naszej oferty są tapety patynowane, które przypominają stare malowidła ścienne. Do wyboru jest wiele motywów, a wśród nich sceny rodzajowe, rajskie ogrody, motywy roślinne i geometryczne, reprodukcje starannie wyselekcjonowanych dzieł sztuki, klasycznych tapet, ale też uwspółcześnione wzory. Skalujemy motywy do potrzebnych rozmiarów, tak aby jak najefektowniej zapełnić całą ścianę lub jej fragment. Nasze tapety drukowane są na specjalnym papierze i poddawane charakterystycznej metodzie patynowania, co w efekcie nadaje im niepowtarzalny efekt subtelnej, zgaszonej kolorystyki, wyrafinowanych spękań i ziarnistej struktury.

W naszym asortymencie znajdują się również tkaniny, które sprowadzamy od cenionych producentów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Posiadamy materiały obiciowe oraz tkaniny dekoracyjne, starannie je selekcjonując i przykładając najwyższą wagę do ich jakości. Świadczymy ponadto usługi szycia zasłon, poduszek, narzut, obrusów itp. Proponujemy również dwa rodzaje tapet – patynowe i realistyczne – a także farby od brytyjskiego producenta Little Greene.