8 maja, 2021

Kiedy przyda się bagażnik rowerowy na dach?

Niezależnie od tego, czy jedziesz na wczasy oraz pragniesz oglądać lokalne drogi, lub co tydzień wyruszasz na wyścigi. Zaczepy rowerowe na dach to faktycznie prosty oraz pewny sposób na przetransportowanie roweru. Faktem jest, iż nim rozpoczniesz własną podróż na rowerze, musisz go jakoś postawić na szlaku. Bowiem potrzeby wszelkich kierowców są wyjątkowe, postaraj się odnaleźć taki sposób przewożenia dwóch kół, jaki doskonale dostosuje się do Ciebie.

Bagażnik rowerowy na dach

Tradycyjnym oraz wielokrotnie widzianym wyjściem jest bagażnik rowerowy na dach. Nie jest to wyjście doskonałe, jednak nierzadko wykorzystywane – podstawowym czynnikiem popularności tego rodzaju zaczepów jest dobra cena. Tutaj należy pamiętać, iż prócz bagażnika konieczne są belki dopasowane do auta. Dobre listwy wraz z doskonałej klasy bagażnikiem już nie będą tak tanie. Najtańszych mocowań nie polecamy. Niestety, załadunek oraz wyładunek w tymże wypadku potrzebuje dużej siły oraz wysokiego wzrostu.

Bagażnik rowerowy na dach – zaczep rowerowy

Bagażniki owe mają formę szyn/rynien, jakie wpierw montuje się do bagażnika bazowego na dachu pojazdu, natomiast potem nakłada na nich rower. Wartości takiego wyjścia, to wszechstronność, ponieważ zaczep taki pasuje do większości bagażników podstawowych oraz nie jest uzależniony od rodzaju pojazdu oraz cena, bowiem koszt jednego bagażnika (na jeden rower) rozpoczyna się już od prawie 100 zł.

Bagażniki dachowe na rower z zatrzaskami czy motylkami

Stosunkowo od budżetu można dobrać rozmaite dachowe bagażniki rowerowe. Najtańsze będą zaczepy z motylkami lub pokrętłami, jakie trzymają pojazdy za ramę. Ich koszt to choćby kilkadziesiąt złotych, zatem są doskonałe jako szybkie rozwiązanie rezerwowe. Niestety niezwykle ciężko się je montuje. Należałoby także przed zakupem zobaczyć, czy będą pasowały do grubszej konstrukcji oraz opony roweru. W droższych rodzajach wykorzystane są różne ułatwienia oraz zabezpieczenia.