16 października, 2021

Jonizowanie wody. Czy to wkręt?

Ostatnimi czasy na afiszu jest kwestia jonizowania wody. To futurystycznie brzmiące zagadnienie wiąże się ze zdrowym odżywianiem. Woda, źródło życia, może teraz niejako stać się jeszcze bardziej przydatna w walce o dobry stan ciała. Czy jednak można zaufać tej technologii? Czym jest jonizator wody?

Azjatycka nowość

Moda na jonizowanie wody wzięła się z Azji. To właśnie tam opracowano tą technologię i wdrożono ją na rynek. Niemniej, co właściwie ma oznaczać jonizowanie wody? Otóż jest to proces w którym pH wody ulega podwyższeniu. Jonizatory wody alkalicznej ma za zadanie doprowadzenie jej właśnie do takiego stanu, co ma usuwać z niej związki animowe, takie jak fluor. Tak przygotowana H2O ma również lepsze wchłanianie do organizmu, co jak wiadomo przekłada się na ludzkie zdrowie. Lepsze wchłanianie oznacza bowiem większy pobór rozpuszczonych w wodzie minerałów, niezbędnych do prawidłowego działania ciała. Woda zasadowa, powstająca w wyniku przepuszczenia jej przez jonizator wody, posiada również lepsze właściwości oczyszczające. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że to właśnie ona wypłukuje z organizmu wszelkie złogi toksycznych substancji.

Jonizator wody – różne warianty

Obecnie istnieją jonizatory wody różnego formatu. Można zakupić stosowne na dzbanek, nie ma problemu też z dopasowaniem do butelki. Pytanie jednak, czy warto? Cóż, o zdrowiu zawsze dobrze jest pomyśleć nim zacznie szwankować. Zdania co do jonizowanej wody są dosyć podzielone. Wiadomo jednak,że z pewnością nie szkodzi zdrowiu. O tym, czy zakupić taki produkt należy zdecydować samodzielnie. W końcu każdy ma swoje zdrowie.

You may have missed