3 grudnia, 2022

Jak dbać o sofę tapicerowaną?

Sofy tapicerowane są już znane nam od wieków. Różne style przychodziły, jak i także odchodziły. Bardzo dużo z nich przeżywa swoją drugą młodość. Gdy decydujemy się na sofę tapicerowaną, to powinniśmy się zastanowić gdzie postawić swój nabytek. Tak samo ważne są nasze oczekiwania. Musimy wiedzieć, że stawiając sofy tapicerowane https://bettso.pl/meble-tapicerowane w punkcie nasłonecznionym stracą one wkrótce swoją świeżość, ponieważ tkanina po prostu wyblaknie. Musimy meble tapicerowane chronić przed bliskością źródeł ciepła w grzewczym, aby nie gromadził się na nich kurz.

Nie możemy w żadnym wypadku się łudzić, że nie pojawi się na naszej sofie plama. Od razu powinniśmy zauważyć, że plama to jeszcze nie koniec świata. Jeśli jest to ślad po tłuszczu, to użyjmy specjalnego rozpuszczalnika do tłuszczów. Plamy po rozlanej herbacie możemy usunąć przy użyciu proszku do prania oraz wilgotnej i czystej szmatce. Na tak zwane plamy z kawy “nieusuwalne” czy też z wina pomocny się okaże dostępny w sklepie kwasek cytrynowy. Zdarza się, że zabieg musimy powtórzyć kilkukrotnie, ale nie należy na siłę trzeć, aby nie doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia tkaniny, który pokrywa sofę lub też jej odbarwienia.

Pamiętając o wszelkich powyższych zasadach nasze meble stylowe mogą służyć nam przez szereg lat i to nie tracąc na świetności. Pielęgnacja regularna nam pozwoli na zaoszczędzenie nie tylko czasu, siły, ale także nerwów oraz pieniędzy. Stosujmy się do tychże zasad i miejmy tego świadomość, że to naprawdę popłaca.