10 grudnia, 2023

Czym jest reboarding w firmie?

Reboarding to termin, który został ukuty w latach 60. ubiegłego wieku, aby opisać kogoś, kto opuścił swoją pracę na pewien czas, a następnie powrócił. Reboarding, czyli ponowne zatrudnianie pracowników, którzy odeszli z firmy, był postrzegany jako istotna część cyklu biznesowego, ponieważ zapewniał firmom dostęp do głębokiej puli talentów, wiedzy i umiejętności. Niektórzy uważają, że reboarding jest dobry nie tylko dla firmy, ale także dla pracownika.

Uważa się, że akt odejścia, a następnie powrotu do pracy pomaga niektórym pracownikom rozwinąć nowe umiejętności i zdobyć mądrość, którą można zdobyć tylko w czasie spędzonym z dala od codziennej harówki. Co więcej, mówi się, że ponownie zatrudnieni pracownicy są bardziej zaangażowani i wydajni niż wcześniej, ponieważ często są w stanie przynieść ze sobą świeże perspektywy i pomysły.

Jednakże, ponowne zatrudnienie nie zawsze jest łatwe dla każdej ze stron. Po pierwsze, znalezienie odpowiedniej osoby może zająć miesiące, jeśli masz wolne stanowiska, które musisz obsadzić. Trudne może być również przywrócenie byłych pracowników do pracy na dawnych stanowiskach, po tym, jak rozwinęli swoją karierę, więc być może będziesz musiał dać im nowe obowiązki lub zaoferować podwyżki, aby ich zatrzymać. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .