29 listopada, 2021

Czy trzeba obawiać się wizyty u psychologa?

Jakby nie było każdy z nas ma jakieś problemy. Jedne z nich są większe, a inne mniejsze. Różnimy się pomiędzy sobą także my sami. W związku z tym jedni z nas potrafią poradzić sobie z danym problem samodzielnie, a inni nie. Niektórzy mogą liczyć na wsparcie bliskich. Niestety nie każdy z nas ma wsparcie. Czy  takie osoby, które są słabe psychicznie, a na dodatek nie mają nikogo bliskiego są skazane na życiowe niepowodzenie? W żadnym wypadku.

Osoby, które mają problemy, powinni skorzystać z pomocy specjalisty. Tym specjalistą jest psycholog Szczecin. Wiele osób na słowo “psycholog” robi duże oczy. Niestety, wciąż wielu osobom psycholog kojarzy się z osobami chorymi psychicznie. Tak naprawdę osoby chodzące do psychologa są bardzo mądre i rozważne. Podchodzą do swojego problemu w sposób bardzo przemyślany. W związku z tym pozbędą się swoich problemów wcześniej niż myślą.

Chodzenie do psychologa nie jest powodem do wstydu. W Polsce niestety wciąż jest to temat tabu, jednak za granicą już na szczęście nie. Pamiętajmy, że wizyty u psychologa nie powinniśmy się obawiać. Z tego względu, że psycholog naprawdę rozumie nasze problemy, szczerze chce nam pomóc i w żadnym wypadku nie chce się z nas śmiać. Takie podejście psychologa byłoby nieprofesjonalne. Gdy wybierzemy dobrego psychologa, to możemy być pewni, że z przebiegu każdej wizyty będziemy zadowoleni. Będziemy zauważać u siebie stopniowe zmiany i właśnie o to chodzi. Cieszymy się z każdego progresu.