29 maja, 2022

Budowa stron www

Budowa stron www to przede wszystkim dobre zaplanowanie przez programistę kreowania poszczególnych etapów strony. Może to być strona sklepu internetowego, hurtowni, bloga, wizytówki lub też portfolio. Osoba tworząca witrynę internetową dla klienta powinna na początku procesu budowy jej przeprowadzić z klientem wywiad, w którym to zbierze wszystkie potrzebne informacje pozwalające na przystąpienie do etapu tworzenia aplikacji internetowej. Informacje te będą dotyczyć grafik umieszczanych na stronie internetowej, treści, opisów dotyczących działalności klienta, a także danych kontaktowych, kolorystyki strony, ewentualnych zdjęć produktów i ich opisy.

Budowa stron www powinna skupiać się na wszystkich etapach kreowania witryny, ponieważ pozwala to na ewentualne zmiany przez programisty podczas procesu tworzenia strony internetowej. Osoba zajmująca się kontaktem z klientem jest z reguły także odpowiedzialna za całokształt budowy witryny internetowej. Jest to najlepsza metoda kontaktu z klientem. Wszelkie uwagi są natychmiast zgłaszane i wprowadzane na stronę. Przede wszystkim to klient decyduje, w jaki sposób będzie prezentowała się jego witryna i czy będzie z niej zadowolony. Wszelkie dodatkowe mechanizmy umieszczane na portalu powinny być wpasowane w dany rodzaj strony internetowej.

Programista w końcowym etapie kreowania witryny internetowej, pokazuje klientowi gotowy projekt. W tym momencie klient może jeszcze zmienić poszczególne rzeczy na stronie, które mu nie odpowiadają lub nie działają tak jak powinny.

Budowa stron www to także proces testowania działania strony internetowej przez programistę i klienta.