20 sierpnia, 2022

Brama otwierana elektrycznie. Czy chcąc taką posiadać, trzeba zmieniać tą, którą mamy?

Wiele osób docenia udogodnienie, jakim jest brama otwierana elektrycznie. Można ją otworzyć i zamknąć przy pomocy pilota. Bez konieczności wysiadania z pojazdu. Czy chęć posiadania takiej bramy oznacza konieczność wymiany tej, którą mamy? Jeśli jest to stara, zniszczona brama, oczywiście tak. Jeśli jednak brama jest w dobrym stanie,nie stoi na przeszkodzie by kupić napęd do bramy dwuskrzydłowej, zamontować go i w ten sposób stworzyć na swojej posesji bramę otwieraną elektrycznie.

Zmiany nie wiążą się z dużymi kosztami

Napęd do bramy dwuskrzydłowej nie kosztuje zbyt wiele. Ją za kilkaset złotych można kupić taki, który będzie sprawdzać się przez lata. Oczywiście kosztem będzie też doprowadzenie prądu do bramy i podłączenie wszystkiego tak, by całość działała bez zarzutu. Przy montaży trzeba zwrócić szczególną uwagę na to czy brama poprawnie się otwiera i zamyka. Przy ręcznym zamykaniu bramy dwuskrzydłowej, jest to mniej ważne. Zawsze można ją domknąć, podnieść czy przymknąć wręcz na siłę. Przy napędzie elektrycznym nie ma takiej możliwości. Brama musi zamykać się i otwierać idealnie, by napęd mógł działać poprawnie. Źle wyregulowana brama, którą trudno zamknąć lub otworzyć nie powinna mieć napędu elektrycznego. Takie usterki bramy, mogą bowiem doprowadzić do szybkiego uszkodzenia mechanizmu napędowego.

Brama rozsuwana

Oczywiście i do bramy rozsuwanej można założyć napęd. W tym przypadku jest to jednak zadanie dużo trudniejsze. W wielu przypadkach konieczna jest wymiana takiej bramy na bramę, która jest dopasowana do założenia napędu elektrycznego. Wiąże się to z dużymi kosztami. Niekiedy o wiele lepszym rozwiązaniem jest więc zmiana bramy rozsuwanej na dwuskrzydłową i założenie napędu elektrycznego właśnie do takiej.