Etapy wdrożenia systemu AstarCMS na strony www

Na potrzeby realizacji systemu cms przygotowaliśmy specjalnie do tego wyselekcjonowane etapy wdrożenia, które stają się doskonałym rozwiązaniem zarówna dla Klienta jak i zespołu projektowego. Projektujemy i tworzymy strony www i serwisy internetowe w opraciu o nasz autorski system zarządzania treścią AstarCMS, którego wdrożenie zostało podzielone na poszczególne etapy, w których jeden otwiera następny. Poniżej prezentujemy schemat pięciu etapów wraz ze szczegółowym opisem poszczególnych etapów wdrażania systemu cms.
etapy wdrożenia cms

Etap I - analiza potrzeb Klienta

Pierwszy etap określa układ, strukturę strony www oraz dobór modułów systemu cms podstawowych i niestandardowych - jeśli są potrzebne. Wykonywana jest również analiza użyteczności obecnej strony www Klienta jeśli taką posiada lub serwisów konkurencji. Etap ten prowadzi do przygotowania specyfikacji technicznej oraz kosztorysu wykonania i wdrożenia systemu cms. Podpisanie umowy kończy pierwszy etap.

Etap II - projekt graficzny

Drugim etapem jest wykonanie indywidualnego projektu graficznego strony www wraz z jej najważniejszymi podstronami, widokami. Grafika strony www opratej o system cms tworzona jest pod kątem najlepszej jej ergonomi, intuicyjnej i łatwej obsługi (web usability). Zakończenie etapu odbywa się po akceptacji projektu graficznego przez Klienta.

Etap III - wdrożenie AstarCMS

Wdrożenie systemu (programu) AstarCMS to zakres prac trzeciego etapu. Dotyczy on realizacji prac w oparciu o specyfikację techniczną czyli: programowanie strony www, wdrożenie podstawowych modułów cms, wykonania niestandardowych modułów systemu cms, wprowadzenia testowych danych (artykułów, zdjęć, multimediów). Od tego momentu Klient ma możliwość śledzenia on-line postępu prac nad systemem cms i zgłaszania uwag i drobnych zmian.

Etap IV - testy, szkolenia

Czwarty etap to czas testowania i szkolenia. Nasi testerzy sprawdzają szczegółowo funkcjonalność każdego modułu w systemie cms oraz jego zgodność ze specyfikacją techniczną w celu wyeliminowania jakichkolwiek wad i usterek w finalnej wersji serwisu internetowego. Po fazie testów odbywają się szkolenia dla pracowników pracujących z systemem cms oraz przekazanie instrukcji obsługi systemu AstarCMS. Następnie strona www zostaje uruchomiona pod właściwą domeną. Od tego momenu rozpoczyna się miesięczny okres rozruchowy, podczas którego trwa szczegółowe monitorowanie działania systemu cms. System AstarCMS jest objęty roczną gwarancją jakości i bezpłatną pomocą techniczną.

Etap V - marketing internetowy

Ostatnie etap dotyczy promocji strony www w Internecie i skupia się przede wszystkim na działaniach e-marketingowych takich jak: pozycjonowanie w wyszukiwarce Google, prowadzenie kampani reklamowej AdWords, marketing społecznościowy (Facebook, Google+, Nasza Klasa).

Przykładowe wdrożenia systemu AstarCMS na strony www

Szkoła Tańca CUBANA

system cms bielsko cubana

Rozbudowana strona internetowa posiadająca zarówno moduły podstawowe jak i niestandardowe. Edyjca treści odbywa się poprzez moduły aktualności, artykułów i zarządzania stronami. Rozbudowana galeria oraz slider zdjęć to kolejny dwa wykorzystanie przy tym projekcie moduły. Wbudowany w kilku miejscach newsletter pozwala prowadzić wiele list mailingowych. Na potrzeby projektu zostały stworzone dwa niestandardowe moduły: plan zajęć zarządzany z poziomu panelu administracyjnego oraz możliwość zapisów na zajęcia on-line dla użytkowników. Poprzez panel administracyjny odbywa się zarządzanie dwiema osobnymi witrynami.

Park Rozrywki i Edukacji DREAM PARK

projektowanie stron www cms dreampark

Strona internetowa Parku Rozrywki i Edukacji Dream Parku opiera się przede wszystkim na zarządzaniu treścią oraz rotatorami zdjęć i filmów (slider) na poszczególnych podstronach. Ponadto został wdrożony system aktualności na stronie głównej. Całość strony uzupełnia system banerowy. Duża popularność witryny sprzyjała integracji z mediami społecznościowymi takimi jak: Facebook i NK.pl oraz wykorzystanie modułu newslettera dla zainteresowanych użytkowników.

MARION - Salon Mebli Ekskluzywnych

program cms marion

Strona www zbudowana w oparciu o system AstarCMS dla firmy Marion. Dynamiczne menu czyli zarządzanie strukturą kategorii (drzewo kategorii) to jeden z wielu modułów użytych w tym systemie cms. Obsługa wszystkich stron witryny oraz ich pełne zarządzanie takie jak dodawanie, edycja i usuwanie jest łatwe i przyjemne dla pracowników obsługujących panel administracyjny. Kolejnym modułem jest rozbudowany system galerii prezentujący setki zdjęć oferowanych produktów. Wdrożony został także slider zdjęć wykorzystywany do promocji i aktualności. Z poziomu panelu administracyjnego możliwa jest obsługa kilku witryn internetowych tego samego Klienta.

Hotel ALPIN

system cms hotel Alpin

Strona internetowa Hotelu Alpin została wyposażona w panel administracyjny i system AstarCMS, dzięki któremu możliwe jest szybkie i sprawne zarządzanie wszystkimi treściami na witrynie. Projekt wymagał wykorzystania modułu wielojęzyczności, który obsługuje w tym wypadku cztery języki. Możliwość prezentacji zdjęć w formie galerii ubogaca ofertę hotelową, a zainteresowani goście witryny mogą zapisać się do hotelowego newslettera. Dzięki wykorzystaniu modułu wspomagającego zarządzanie plikami można łatwo zarządzać plikami z różnymi informacjami i ofertami marketingowymi.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii ATH Bielsko-Biała

system zarządzania treścią ATH bielsko-biała

Serwis internetowy CITT Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej posiada typowe i podstawowe rozwiązania jakie wykorzystywane są przy serwisach zarządzanych systemem cms. Budowanie struktury głównego menu wraz z podkategoriami to pierwszy i podstawowy moduł tego projektu. Pełną funkcjonalność w zarządzaniu treścią podstron daje moduł zarządzania stronami doskonale współdziałający z dynamicznym menu. System aktualności wzbogaca treści omawianego serwisu internetowego. Łatwy sposób znalezienia interesujących użytkowników informacji umożliwia moduł wyszukiwania, który przeszukuje wszystkie moduły i podstrony serwisu.

Masz już dość płacenia za aktualizację i każdą poprawkę na swojej stronie internetowej?

Chcesz aby Twoja strona www była zarządzana przez dobry, łatwy i prosty system CMS?

Twórz nowe strony, edytuj istniejące, dodawaj zdjęcia i multimedia, wprowadzaj aktualizację bez znajomości tworzenia stron www. Za darmo, kiedy tylko chcesz!