moduły systemu zarządzania treścią AstarCMS

Zarządzanie plikami / file manager

Zarządzanie zasobami takimi jak zdjęcia czy pliki w systemie AstarCMS odbywa się przez przyjazny manager (file manager), który umożliwia katalogowanie i zarządzanie uprawnieniami do zasobów oraz wykonywanie na nich podstawowych operacji takich jak podgląd, kopiowanie, usunięcie, zmianę nazwy, zmiane rozmiaru czy nawet spakowania plików do archiwum.
Dzięki managerowi można wszystkimi zasobami znajdującymi się w serwisie zarządzać w jednym miejscu, co ułatwia i usprawnia pracę. File manager umożliwia przesyłanie nie tylko plików graficznych lecz również multimediów oraz wszelkiego rodzaju dokumentów, które następnie mogą zostać wykorzystane na stronie www.

Zadaniem tego modułu jest wgranie na serwer dowolnych plików (możliwość wgrywania jednocześnie wielu plików) takich jak zdjęcia, pdfy, dokumenty, pliki audio i video, które następnie są katalogowane w folderach na serwerze i widoczne dla użytkownika w aplikacji za pomocą różnych trybów widoku. File manager pozwala na wykorzystanie wybranych zasobów w innych obszarach (modułach) systemu cms jako np.: pliki do pobrania, miniaturki aktualności, załączniki do artykułów, slidery graficzne, banery i wiele innych.