moduły systemu zarządzania treścią AstarCMS

Aktualności

Moduł jest przeznaczony do prezentowania treści, które chcemy umieszczać na stronie WWW. Aktualności są związane głównie z potrzebą ich aktualizacji. Dzięki tym elektronicznym wiadomościom możemy na bieżąco prezentować newsy, nowości ofertowe, komunikować odbiorcom akcje promocyjne czy wszystko to, co jest związane z profilem naszej firmy. Każdy przeglądający stronę będzie na bieżąco z Tobą i Twoimi informacjami.

Tworzenie i edycja treści aktualności (nowości) odbywa się poprzez wbudowany, prosty i bardzo użyteczny procesor tekstu działający analogicznie do popularnego programu Microsoft Word. Do treści aktualności można dodać zdjęcia, multimedia, tabele, listy, odnośniki do innych stron, ustawić rodzaj czcionki, jej styl i kolor oraz wiele innych pomocnych rzeczy.
Każda aktualność posiada datę dodania, tytuł, wprowadzenie, właściwą treść, zdjęcie miniaturkę generowaną automatycznie przez system cms oraz pola meta tagów dla pozycjonowania. Wszystkie aktualności są układane w postaci listy w kolejności chronologicznej. Każda aktualność musi być aktywowana przed publikacją w serwisie internetowym. Można zapisać aktualność jako szkic i opublikować ją w przyszłości.